ogrody.robert@gmail.com

Montaż systemu zraszaczy

Montaż systemu zraszającego i kropelkującego – jak to robimy?

Systemy nawadniania ogrodów, trawników oraz pozostałe strefy terenów zielonych wymagających systematycznego polewania.

Przygotowanie instalacji dbającej o automatyczne zasilenie roślin w wodę to proces podzielony na kilka etapów, wymagających odpowiedniego przygotowania terenu, rozplanowania prac, doboru odpowiednich materiałów. Sam układ składa się głównie z systemu rur prowadzących wodę do zraszaczy (w zależności od ustalonego z klientem modelu nawodnienia ogrodu możliwe jest zastosowanie zraszaczy chowanych do poziomi powierzchni gruntu),  ukrytych pod warstwą ziemi i ściółki. Ważne jest tutaj dobranie odpowiednich średnic orurowania, końcówek skraplających, dysz zraszaczy oraz sterownika systemu.

Automatyczny system zraszania pozwala na utrzymanie terenów zielonych w znakomitym stanie, bez względu na warunki pogodowe. Trawniki oraz kwiaty czy pozostałe rośliny w ogrodach wymagają odpowiedniej ilości wody, aby prawidłowo rosnąć i cieszyć posiadaczy ogrodu swoim wyglądem.

Przedstawiamy etapy prac przy montażu instalacji

Przygotowanie podłoża i wykopanie rowów pod linie prowadzące wodę

System nawadniajacy everglow

Rozprowadzenie instalacji pod dysze zraszające trawnik i system kropelkujący klomby i rabaty kwiatowe. Na zdjęciach dysze i linie systemu poprowadzone pod ziemią

Nawodnienie system everglow
Przygotowanie terenu everglow
Rury nawadniajace
Zraszacz ogrodowy everglow
Nawodnienie liniowe ogrodu
system-nawadniajacy-element-everglow

Umieszczenie skrzynek z  zaworem  do odpowietrzania instalacji na zimę oraz skrzynki z elektrozaworami.

uklad-sterujacy-everglow
Sterowanie nawodnieniem everglow
Odpowietrzanie nawodnienia everglow
elektrozawor-nawodnienie-everglow
Układ nawodnienia everglow
Skrzynki kontroler nawodnienia everglow

Montaż i regulacja dyszy statycznych i rotacyjnych systemu.

dysza nawadniająca
dysza nawadniająca
przysypanie-dyszy-everglow

Kontrola działania systemu zraszającego trawnik, oraz orurowania kropelkującego, który podlewa klomby oraz poszczególne rośliny. To szczególnie ważne, aby po zakończeniu montażu dokładnie sprawdzić szczelność przepływu wody w systemie zraszaczy ogrodowych, działanie czujników deszczu, oraz prawidłowe podawanie wody do układu.

trawnik nawodniony
Nawodnienie klombów everglow
zraszacz nawodnienia ogrodowego
Ocena stanu izolacji wodnej everglow
Trawnik nawodnienie
Prace ogrodowe nawodnienie everglow
Wygoda i korzyści

Systemy automatycznego zraszania trawników to same korzyści

Montaż układów zraszających tereny zielone pozwala zaoszczędzić czas, ale również pieniądze związane z wykorzystaniem wody. System zraszaczy wraz ze sterownikami samodzielnie uruchamia dysze zraszające w zaprogramowanych godzinach. Automatyczne zraszanie ogrodów korzysta z niezbędnej ilości wody, bez marnowania zasobów naturalnych i pieniędzy z twojego portfela

Sprawne i bezpieczne zraszanie

Wykorzystanie nowoczesnych podzespołów w układach zraszania ogrodów gwarantuje sprawne i bezproblemowe działanie systemu. Najlepsze układy sterujące, wydajne dysze, oraz wysokiej jakości materiały wykorzystane przy montażu instalacji zapewniają wieloletnią pracę układu przez lata.

System podlewa - ty odpoczywasz

Wykorzystaj czas wolny na przyjemności. Posiadanie przydomowego trawnika czy ogrodu z klombami i rabatami kwiatowymi wymaga ciągłej pielęgnacji i podlewania. Proponowane rozwiązanie automatycznego podlewania ogrodu oferowane przez REM Ogrody pozwalają oszczędzać Twój czas - ogród podleje się samodzielnie a ty będziesz mieć więcej czasu dla siebie.

Skontaktuj się

Poznaj indywidualną wycenę

Zapraszamy do skontaktowania się z firmą REM Ogrody – uzyskasz indywidualną wycenę montażu zraszaczy ogrodowych.