ogrody.robert@gmail.com

Firma ogrodnicza REM Ogrody Kraków

ogród skalniak krakówW latach 2000-2015 zauważyliśmy wyraźną zmianę w świadomości właścicieli ogrodów, co spowodowało dosyć duży wzrost dbałości o otaczającą nas teren (ogród, podjazd, park, taras i.t.p) podniesienie estetyki posesji. Coraz częściej do zagospodarowania terenu wokół domu czy firmy współpracujemy z architektami terenów zielonych i firmami urządzającymi te tereny. Często jednak zwracamy uwagę tylko na walory estetyczne lub tylko na praktyczne. Należy pamiętać przy planowaniu i wykonaniu prac przy terenie wokoło nas o obydwu tych kwestiach.

Często pomijamy ważną rzecz – funkcjonalność ogrodu i otoczenia lub odwrotnie zwracamy tylko na ich funkcję. W naszych czasach jest wiele produktów ułatwiających nam urządzenie z Państwem tak ogrodu i otoczenia domu aby połączył obydwie funkcje.

ogród z oczkiem wodnymWykonawcy i Architekci, projektując przestrzeń powinni zwrócić szczególną uwagę na przyzwyczajenia korzystających z niej osób oraz ich upodobania estetyczne. Funkcjonalne budynki usytuowane w estetycznie zaaranżowanej okolicy tworzą współczesny krajobraz osiedli, obiektów komercyjnych i innych miejsc nas otaczających. Tak jak wewnątrz domu funkcjonalność i estetyka musi się łączyć tak i w ogrodzie i otoczeniu domu te funkcje muszą być w harmonii. Myślmy więc o ogrodzie i sposobie jego urządzenia-aranżacji jak o wnętrzu domu. Estetyka powinna przenika się z funkcjonalnością na równych prawach.

Przestrzeń zewnętrzną i wewnętrzną naszego domostwa powinniśmy traktować podobnie. Często wydajemy kilkaset złotych na metr kwadratowy płytek na podłogi w salonie, a nie jesteśmy w stanie przeznaczyć choć połowy tej kwoty np. na nawierzchnię ogrodowego tarasu, przylegającego do salonu. Postarajmy się wiec docenić też naszą przestrzeń otaczającą dom. Dlatego jest to powód aby do wykonania prac w otaczającym nas terenie zatrudnić architekta zieleni i firmę wykonującą zagospodarowanie terenów zielonych.

Należy również pamiętać, że tak jak budowa domu wymaga poniesienia określonych kosztów tak i właściciele pięknych domów, powinni przeznaczyć na zagospodarowanie terenu wokół nich odpowiednie do nieruchomości i swoich wymagań kwoty aby cieszyć oko również tym co ma do zaoferowania natura z naszą niewielką pomocą 🙂

Firma Ogrodnicza REM powstała w 1993 roku. Działa na terenie Krakowa i Małopolski  w branży ogrodniczej i budowlanej.

przestrzeń trawnik ławkaGłównym przedmiotem naszej działalności jest projektowanie i zakładanie ogrodów oraz terenów zielonych. Wykonujemy różnego rodzaju prace ogrodnicze: zakładanie ogrodów wodnych, ogrody skalne, oczka wodne, przeprowadzamy odwodnienia, izolacje. Budujemy kaskady, palisady,mostki, schodki. Specjalizujemy się w budowie elementów ogrodowych usługach brukarskich, wykonujemy mury, chodniki, ogrodzenia, bramy, grile, kamienną architekturę ogrodową. Współpracujemy z projektantami zieleni.

Wykonujemy również place zabaw spełniające wymogi bezpieczeństwa.

Świadczymy ponadto usługi budowlane w ograniczonym zakresie, głównie są to prace na zewnątrz budynków, ale także przyjmujemy zlecenia na kompleksowe budowy domów czy obiektów po wcześniejszym ustaleniu terminów.

Firma ogrodnicza REM wykonała wiele niepowtarzalnych ogrodów prywatnych oraz zrealizowała szereg zamówień dla: szkół, przedszkoli, firm, hoteli, kościołów, zakonów.

REM Ogrody Kraków współpracuje z Architekt krajobrazu Panią inż. Anną Becker i inż. Katarzyną Mucha, a więc można zamówić projekt ogrodu z jego realizacją jak i każde z tych zleceń osobno (wzorcowe projekty w zakładce co-robimy/architekt-krajobrazu). Wszystkie prace ogrodnicze są nadzorowane przez mgr biologii.